KK Polonia Bytom odniosła szesnaste zwycięstwo w sezonie, pewnie pokonując Weegree AZS Politechnikę Opolską 83:58.

Opolanie tylko w pierwszej odsłonie sprawili lekką nieprzyjemność Polonii. Głównie za sprawą Wojciecha Leszczyńskiego, który w ciągu pierwszej ćwiartki zdobył 7 ze swoich 12 punktów. Drużyna Weegree doskonale wyglądała także w kontrataku, notując w kwarcie otwarcia 8 fastbreak points. Do końca spotkania ten wskaźnik po stronie AZS-u już nie drgnął.

Na przestrzeni następnych dwudziestu minut bytomianie kapitalnie zneutralizowali poczynania rywali w ofensywie pozwalając rzucić im jedynie 20 „oczek”. Tuż przed i po zmianie stron Weegree nie zdobyło punktów z gry przez ponad 8 minut. Podopieczni Radosława Kucińskiego świetnie rotowali w defensywie i nie przegrywali w grze jeden na jeden. Istotne były również wygrane deski przez Polonistów (42-36), mimo przewagi w centymetrach wniesionych na halę przez gości.

Dzięki rzetelnie przepracowanej drugiej i trzeciej kwarcie, ostatnia „dziesiątka” odbyła się już na zasadach kontrolowanego zwycięstwa. Swoje szanse otrzymali najmłodsi w ekipie: Kamil Kołodziejczak oraz Szymon Podgórski. Obaj zagrali bardzo poprawnie i wpisali się do protokołu zapisując po dwa punkty.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Emil Podkowiński – 21. Było to już ósme spotkanie w tym sezonie, w którym Podkowiński zdobywa 20 i więcej „oczek” (w swoich poprzednich MVP-rozgrywkach, Emil miał 13 takich występów). Świetnie zagrał także Rafał Sebrala, który uzbierał 15 pkt. 8 zb. 3/5 za 3. Po trzy razy celnie zza łuku odpalali także Bartłomiej Wróblewski oraz Grzegorz Zadęcki. Tym samym Polonia jako zespół po raz piąty w sezonie (a drugi z rzędu) trafiła dwucyfrową liczbę trójek (10). Bytomianie w tych spotkaniach są 5-0. Dzięki tej wygranej KK Polonia została czwartą drużyną w całej lidze, która ma 10 zwycięstw na własnym parkiecie. Twierdza Bytom spogląda dumnie.

KK Polonia Bytom – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:58 (19:18, 21:9, 24:11, 19:20)

Polonia: E. Podkowiński 21, R. Sebrala 15, G. Zadęcki 13, B. Wróblewski 11, T. Wróbel 5, T. Gembus 5, Ł. Wójcikk 4, J. Pawlak 3, K. Kołodziejczak 2, Sz. Podgórski 2, A. Bączyński 2.

Weegree: W. Leszczyński 12, B. Koszela 11, A. Richter 7, K. Chmielarz 7, A. Cichoń 5, P. Suda 4, D. Orębski 4, M. Wierzbicki 2, D. Neżwyckij 2, J. Pawłowski 2, Ł. Nowak 2.