Układanie warstwy docieplającej oraz izolacja przeciwwodna dachu hali lodowiska, a także roboty wzmacniające konstrukcję budynku administracyjnego. To prace, jakie obecnie są wykonywane na budowie nowego lodowiska przy ul. Pułaskiego 71.

Przypomnijmy, że umowę na budowę nowej hali lodowiska podpisano w czerwcu 2019 roku, a już w lipcu rozpoczęła się rozbiórka popularnej „Stodoły”. Następnie wykonawca po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpoczął na przełomie września i października 2019 roku pierwsze prace, które są w bardzo zaawansowanej fazie. Warto dodać również, że cały czas trwają roboty budowlane wewnątrz budynku administracyjnego. Tam nie tylko wzmacniania jest konstrukcja budynku, ale obiekt ten również zostanie przebudowany.

Główna konstrukcja nośna bytomskiego lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej. Dach ma być wsparty na dźwigarach z drewna klejonego, a elewacja zostanie wykonana z płyt warstwowych. Istniejący budynek szatniowo-administracyjny zostanie nie tylko zmodernizowany, ale przede wszystkim wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię.

Hala lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln (z czego 15 mln zł to środki pozyskane przez miasto w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki) będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym regionie.