Stan zdrowia pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” zarówno znajdujących się w placówce w Bytomiu-Miechowicach, jak również w Zakładzie Aktywności Zawodowej jest na bieżąco monitorowany, a ich rodziny regularnie otrzymują telefonicznie informacje o aktualnej sytuacji zdrowotnej podopiecznych ośrodka.


Informacje przekazują rodzinom upoważnieni do tego pracownicy socjalni DPS „Kombatant” w godzinach od 8.00 do 15.00. Członkowie rodzin podopiecznych placówki, po weryfikacji przez personel, otrzymują informację nie tylko o stanie zdrowia konkretnej osoby, ale również jej samopoczuciu oraz bieżącej sytuacji związanej z pobytem w placówce. Warto dodać, że podopieczni mają również umożliwiony kontakt telefoniczny z bliskimi.

Przypominamy, że informacje o stanie zdrowia pensjonariuszy placówki udzielanie są tylko upoważnionym członkom rodziny. Numer telefonu do DPS „Kombatant” to: 32 286 37 16.

Stan zdrowia pensjonariuszy przebywających w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej jest stabilny.

Obecnie w szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu przebywa 8 pensjonariuszy DPS „Kombatant”. Wczoraj – 21 kwietnia – do szpitala w Tychach przewieziono 84-letnią mieszkankę DPS „Kombatant” a do szpitala w Raciborzu 86-letnią pensjonariuszkę. Dodatkowo, dwóch niekazkażonych pensjonariuszy przebywa w szpitalach w Reptach i Bytomiu.