Nowe alejki, zadbane trawniki, krzewy i drzewa. Zakończył się drugi etap prac w Parku im. Marii Konopnickiej w Karbiu, gdzie realizowany jest projekt Odnowy zieleni w bytomskich parkach miejskich.

Park w Karbiu ma 3,3 ha. W ostatnich latach przeszedł on szereg remontów, w ramach których odtworzona została cześć alejek oraz uporządkowano tereny zielone. Dzięki pozyskanej dotacji udało się zmodernizować prawie 900 metrów kwadratowych alejek oraz wykonanać blisko 4500 metrów kwadratowych trawnika. Zamontowano też ławki oraz kosze na śmieci. 

Co ważne, przebudowano też ,,górkę saneczkową” oraz wycięto i wypielęgnowano drzewa. Posadzono blisko 1200 roślin m.in. jodły kalifornijskie oraz śliwy wiśniowe. Warto dodać, że część Parku im. Konopnickiej, która do tej pory nie była własnością gminy, została w 2016 roku przejęta w formie darowizny od Kompanii Węglowej.

To umożliwiło rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych, które sprawiają, że park staje się ozdobą dzielnicy i jest coraz chętniej odwiedzany przez mieszkańców tej części miasta.